Оголошено конкурс на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який призначається Уповноваженим з прав людини

05/05/2014 09:25

Як вже повідомлялося, з метою забезпечення ефективності та прозорості діяльності Уповноваженим з прав людини було прийнято рішення про проведення публічного та відкритого конкурсу на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який призначається Уповноваженим.

Нагадаємо, 11 квітня 2014 року набрав чинності Закон України «Про відновлення довіри до судової системи України», яким визначаються правові та організаційні засади проведення спеціальної перевірки суддів судів загальної юрисдикції. У зв’язку з цим було припинено повноваження, зокрема, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Відповідно до ст. 92 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Вища кваліфікаційна комісія суддів України діє у складі одинадцяти членів, один із яких призначається Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

На офіційному веб-сайті Уповноваженого з прав людини розміщено наказ Уповноваженого про проведення конкурсу на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та порядок його проведення.

Співголовами конкурсної комісії стали Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська та Голова люстраційного комітету Єгор Соболєв. До конкурсної комісії також увійшли: Євген Захаров (співголова Харківської правозахисної групи), Аркадій Бущенко (виконавчий директор Української Гельсінської спілки  з прав людини), Олександра Примаченко (головний редактор інтернет-видання "Ракурс"), Роман Куйбіда (заступник голови правління Центру політико-правових реформ).

Детальніше ознайомитися з умовами проведення конкурсу можна на офіційному веб-сайті Уповноваженого у розділі «Доступ до публічної інформації».

Звертаємося до журналістів і представників інститутів громадянського суспільства з проханням долучитися до поширення інформації про проведення відкритого конкурсу на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який призначається Уповноваженим.