Співробітники Секретаріату Уповноваженого взяли участь в обговоренні Тіньового звіту щодо виконання Україною положень Міжнародного пакту про громадянські і політичні права

14/03/2019 10:54

13 березня відбулася презентація Тіньового звіт щодо виконання Україною положень Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. У його обговоренні взяли участь Співробітники Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини.

Звіт підготувала Коаліція громадських організацій, які опікуються захистом прав внутрішньо переміщених осіб, а також тих, хто залишився проживати на тимчасово окупованих територіях.

У Тіньовому звіті висвітлені різні аспекти дотримання громадянських та політичних прав вказаної категорії осіб. Зокрема, прояви дискримінації по відношенню до внутрішньо переміщених осіб, обмеження свободи пересування, реалізації свободи совісті та релігії на окупованих територіях, тощо.

Деякі питання, на які звертають увагу правозахисники, набувають більшої актуальності у передвиборчий період. Це власне сама реалізація виборчих прав, питання свободи пересування, процедури отримання паспортних документів та реєстрація місця проживання.

Коментуючи Тіньовий звіт з позиції міжнародного спостерігача за процесами в нашій державі, радник та керівник програми демократичного врядування ПРООН в Україні Маркус Бранд наголосив на важливості таких документів від представників неурядових організацій, оскільки вони допомагають міжнародному співтовариству краще зрозуміти причину проблем.