Побудова ефективної співпраці з громадськістю – запорука результативної діяльності національного превентивного механізму

14/02/2019 17:56

Сьогодні, 14 лютого, співробітники Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини взяли участь у другій щорічній конференції з питань співробітництва між громадянським суспільством і українськими інституціями у сфері забезпечення дотримання прав людини.

Конференцію організовано Консультативною місією Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України.

Однією із тем конференції було співробітництво між громадськими організаціями та національним превентивним механізмом.

Учасники обмінялися думками стосовно механізмів оцінки ефективності моніторингових візитів, а також шляхів посилення участі громадськості у їх проведенні, з урахуванням міжнародного досвіду.

Представники громадських інституцій висловили підтримку структурним перебудовам в системі національного превентивного механізму, які відбуваються останнім часом, та наголосили на необхідності посилення регіональної співпраці, в тому числі на рівні об’єднаних територіальних громад.

Проте, на думку представників громадських організацій, ефективне функціонування національного превентивного механізму потребує законодавчих змін, а також ширшого висвітлення результатів його діяльності.

Водночас, співробітники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини висловили сподівання, що конструктивний діалог з громадськістю матиме позитивний вплив на реалізацію національного превентивного механізму та дозволить посилити його спроможність у напрямку попередження катувань та іншого жорстокого поводження.