Чим годують та як лікують вихованців спеціальної загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням Вінницької міської ради: результати моніторингового візиту

01/04/2019 10:29

Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у центральних регіонах Валерій Ольховий, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Вінницькій області Наталія Гурковська разом із монітором НПМ Світланою Побережець здійснили моніторинговий візит до Комунального закладу «Спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів з дошкільним відділенням Вінницької міської ради».

 

Головною метою школи-інтернату є забезпечення права дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, на здобуття дошкільної та певного освітнього рівня загальної середньої освіти шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу в комплексі з корекційно-розвитковою роботою, медичною реабілітацією.

Під час візиту моніторингова група відзначила, що керівництво закладу підтримує заклад в належному санітарному стані, територія закладу: приміщення та подвір’я виглядають чистими. Навчальні та дошкільні приміщення відремонтовані, створені комфортні умови навчання. На час весняних канікул в закладі були лише дошкільнята.

Водночас моніторинговою групою встановлено, що організацією харчування дітей здійснює КП «Мерідіан», на складі харчоблоку якого були виявлені сипучі продукти без маркування, що не дозволяє ідентифікувати термін їх придатності.

Відсутній вільний доступ до води у вихованців, оскільки єдиний фонтанчик у закладі знаходиться під ключем в приміщенні їдальні, яким завідує працівник харчоблоку. Журнал з контролю якості готової їжі ведеться з порушенням Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до улаштування, утримання і режиму спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують корекції фізичного та/або розумового розвитку, та навчально-реабілітаційних центрів». Встановлено, що сніданок та обід були видані дітям без дозволу медичного працівника на видачу готової їжі.

Вартість харчування на одну дитину на добу становить від 15 до 28 гривень, що є мізерним.

В порушення Положення про спеціальну загальноосвітню школу та Статуту закладу, медична реабілітація не надається, посада лікаря та його робота номінальні. В амбулаторному журналі немає жодного запису лікаря, призначення лікування здійснює медична сестра. Крім того, заклад  не отримує кошторисні призначення на медикаменти.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування.