Результати моніторингового візиту до Дніпровського дитячого будинку-інтернату з відділенням медико-соціальної реабілітації

01/04/2019 14:08

Моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області Оксани Крупій та громадських моніторів Алли Демичевої та Наталії Бабіч перевірили стан дотримання прав дітей, які перебувають в комунальному закладі «Дніпровський дитячий будинок-інтернат з відділенням медико-соціальної реабілітації» Дніпропетровської обласної ради.

Моніторингова група відзначила значну роботу адміністрації закладу щодо реабілітації вихованців. Зокрема,у дитячому будинку є фізіотерапевтичний та масажний кабінети, зал лікувальної фізкультури зі шведськими стінками, велотренажерами, біговими доріжками, універсальними тренажерами, еспандерами, сенсорними м’ячами. Кімнати психоемоційного розвантаження, кабінет практичного психолога, та логопеда. Двічі на тиждень діти відвідують міський басейн.

Працівники закладу докладають зусилля для забезпечення належних умов проживання дітей. Налагоджено постійні тісні зв’язки з благодійними фондами та громадськими організаціями області. Завдяки їхній допомозі заклад у повній мірі забезпечений підгузками та інвалідними візками. Зроблений ремонт в кімнатах для приміщеннях загального користування. Майже кожного дня волонтерами проводяться певні заходи для дітей. Різноманітні майстер-класи, поїздки до кінотеатру, до парку.

Вихованці є учасниками параолімпійських змагань з різних видів спорту.

Однак в закладі є проблеми, які потребують системного вирішення. Зокрема, вихованці будинку-інтернату, які закінчують спеціалізовану школу, фактично позбавлені можливості продовжити навчання в вищих навчальних закладах у зв’язку з тим, що в них відсутні умови для навчання дітей з інвалідністю.

Іншою проблемою, з якою постійно стикається заклад - це забезпечення дітей ортопедичним взуттям, яке виробляє Дніпровський протезний завод. Строки виготовлення взуття дуже тривалі, в результаті чого, готове взуття часто не відповідає потребі вихованця за розміром. У моніторингової групи  виникли певні питання щодо організації прогулянок дітей на свіжому повітрі, особливо дітей з відділення 4-го профілю.

За результатами проведеного моніторингового візиту готуються акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства соціальної політики та керівництва дитячого будинку.