Валерія Лутковська: «Ми повинні об’єднати Українську державу та її громадян навколо ідеї неухильного дотримання прав людини»

01/04/2015 16:25

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з Головою Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Манфредом Профазі. На її переконання, ця ідея повинна бути об’єднавчою і при розв’язанні численних проблем внутрішньо переміщених осіб.

Як було зазначено під час зустрічі, серед таких проблем особливо гостро стоїть нині питання працевлаштування внутрішніх переселенців. Сторони домовилися, зокрема, про спільне проведення навчання працівників центрів зайнятості на основі вивчення досвіду інших країн, які пережили подібні проблеми. У цьому контексті було висловлено обопільну готовність протидіяти проявам дискримінації та торгівлі людьми, які можуть стати наслідком спекуляцій довкола питання пошуку роботи.

Манфред Профазі та Валерія Лутковська підкреслили також важливість проведення тренінгів для українських адвокатів з метою вдосконалення їхнього професійного вміння обстоювати інтереси внутрішньо переміщених осіб під час судових розглядів фактів дискримінації.

Сторони домовилися про використання інформації від внутрішніх переселенців, що надходить на запроваджені в областях України гарячі лінії МОМ, для відповідних актів реагування Уповноваженого.

Манфред Профазі ініціював пропозицію Міжнародної організації з міграції надавати медичну допомогу внутрішньо переміщеним особам, передусім шляхом передачі гостро дефіцитних ліків.

На завершення зустрічі Валерія Лутковська висловила готовність працівників Секретаріату Уповноваженого брати активну участь у розробці стратегії щодо розв’язання проблем внутрішньо переміщених осіб, що розробляється нині Урядом України, а також надавати експертну допомогу парламентаріям при розробці відповідних законодавчих актів.