Продовжується обговорення шляхів вдосконалення правового регулювання права на страйк

01/04/2015 12:09

Як повідомлялося раніше, 24 березня 2015 року у Секретаріаті Уповноваженого з прав людини відбувся круглий стіл на тему: «Право на страйк – фундаментальна конституційна гарантія працівників України», організований за ініціативою Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України та за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Під час роботи круглого столу обговорювались питання, пов’язані з вдосконаленням правового регулювання організації та проведення страйку в Україні, механізми реалізації права на страйк та забезпечення прав і гарантій працівників у процесі проведення страйку.

Обговорюючи питання реалізації права на страйк, присутні детально зупинились на питаннях ролі Національної служби посередництва і примирення у вирішенні трудових спорів, а також проаналізували зарубіжний досвід попередження виникнення страйків та врегулювання колективних трудових спорів тощо.

Вказаний захід викликав значний суспільний резонанс, у зв’язку з чим Секретаріат Уповноваженого з прав людини спільно з Київською міською організацією Профспілки працівників освіти і науки України вже найближчим часом розпочнуть підготовку круглого столу, присвяченого цій проблемі із залученням представників профспілок, інститутів громадянського суспільства та організацій роботодавців.

Пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання права на страйк та інші рекомендації стосовно вказаного питання надсилайте на електронні адреси: trofimenko@profspilka.kiev.ua, kovalenko@ombudsman.gov.ua.

На офіційному сайті Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України створена окрема сторінка для обговорення теми страйку в Україні – вирішення колективних трудових спорів.

Матеріали для попереднього ознайомлення:

1. Рекомендації щодо вдосконалення порядку вирішення колективних трудових спорів

2. Примірний алгоритм вирішення колективного трудового спору

3. Презентація