Усунуто недоліки в діяльності геронтологічного та онкологічного відділень Мукачівської центральної лікарні

01/04/2015 15:19

Моніторингова група працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадськості здійснили візит до геронтологічного та онкологічного відділень Мукачівської центральної лікарні. За результатами візиту, до Міністерства охорони здоров’я України були надіслані рекомендації щодо усунення недоліків, які призводять до порушення прав паліативних пацієнтів зазначеної лікарні.

З надісланої Міністерством відповіді вбачається, що керівництвом Мукачівської центральної лікарні були вжиті відповідні заходи реагування, зокрема, створена міська мультидисциплінарна комісія, повідомлено про покращення умов перебування пацієнтів.

Новопризначений головний лікар Головчак Ю.М. також письмово поінформував Уповноваженого з прав людини про вжиті ним заходи щодо усунення недоліків, насамперед тих, які не пов’язані з додатковим фінансуванням: персонал ознайомлено з міжнародними стандартами надання медичної допомоги паліативним пацієнтам, облікову документацію приведено у відповідність до нормативів МОЗ.

Зазначені відповіді Міністерства охорони здоров’я та головного лікаря Мукачівської ЦРЛ є прикладом належного реагування на рекомендації Уповноваженого з прав людини.