Володимир Шрейдлер: «Про неупередженість під час проведення обшуку в Москві не йдеться»

14/12/2015 11:53

Як відомо, Представник Уповноваженого в РФ Володимир Шрейдлер тримає на особистому контролі справу щодо обшуків російською владою у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві.

«Сьогодні о 7:30 ранку відбувся обшук у квартирі Тетяни Мунтян, співробітниці Бібліотеки української літератури в Москві, яка є свідком у справі відносно директора Бібліотеки Наталії Шаріної, обвинуваченої у поширенні екстремістських матеріалів», – повідомив Володимир Шрейдлер.

Правозахисник переконаний, що жодної терміновості у проведенні обшуку не було.

«Насторожує те, що за наявною у мене інформацією, поняті були доставлені слідчою групою, а не обрані з числа сусідів. Якщо це дійсно так, то про неупередженість під час проведення вказаного обшуку не йдеться взагалі», – зазначив Представник Уповноваженого в РФ.

Володимир Шрейдлер наразі перебуває на постійному зв’язку з адвокатами, обмінюється інформацією з Офісом Омбудсмана України та Міністерством закордонних справ України.

Нагадаємо, адвокат Наталії Шаріної також повідомив, що слідчі дії почалися в квартирах співробітників бібліотеки Анни Павленко і Тетяни Мунтян, про мету обшуків співробітники силових структур РФ не повідомили.

Як відомо, 28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві провели обшук, також відбувся обшук у будинку директора бібліотеки Наталі Шаріної, а її саму затримали за звинуваченням у розпалюванні національної ненависті. За дорученням Валерії Лутковської Представник Уповноваженого в РФ Володимир Шрейдлер здійснює особистий моніторинг ситуації довкола обшуків російською владою у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві.