За реагування Уповноваженого поновлено права пенсіонерки з Дніпропетровщини на отримання субсидії

14/01/2019 12:34

До Уповноваженого ВРУ з прав людини звернувся депутат міської ради в інтересах пенсіонерки, яка перебуває у складних життєвих обставинах із міста Кривий Ріг Дніпропетровської області щодо відмови у призначенні їй житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Так, заявниця звернулася до управлінням соціального захисту населення із заявою та декларацією щодо призначення їй житлової субсидії на оплату комунальних послуг. Однак  відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) пенсіонерці було відмовлено, оскільки у неї була заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг.

Водночас, відповідно до Положення, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії у разі документального підтвердження сплати заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію.  

З метою захисту прав пенсіонерки з Дніпропетровщини Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було надіслано звернення до Міністерства соціальної політики України щодо сприяння у вирішенні питання призначення заявниці  житлової субсидії на опалювальний період з урахуванням конкретних обставин її сім’ї.

За результатами розгляду акту реагування Уповноваженого проведено засідання комісії, рішенням якої заявниці призначено житлову субсидію на опалювальний період 2018-2019 років.