У Києві в центрі реабілітації дітей та молоді з обмеженнями відсутні таблички на дверях зі шрифтом Брайля

14/11/2018 14:24

Працівниками Управління моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проведено моніторинговий візит на предмет доступності для осіб з інвалідністю до Комунального некомерційного підприємства «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями в Деснянському районі м. Києва».

У ході моніторингу було встановлено, що заклад у більшій своїй мірі відповідає державним будівельним та є доступним для маломобільних груп населення.

У Центрі соціально-психологічної реабілітації облаштований центральний вхід, через який особи з інвалідністю можуть потрапити до приміщення. Пандус придатний для використання, а дверні отвори достатньо широкі та пристосовані для проходження інвалідного візка.

У приміщенні у доступному місці знаходиться кабіна санвузла, обладнана відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних. Проте на сьогоднішні така кабіна знаходиться на реконструкції, тому представники маломобільних груп населення змушені користуватися загальною вбиральнею, яка для цього не пристосована.

На подвір’ї Центру соціально-психологічної реабілітації за кошти громадської організації обладнали ігровий майданчик для маломобільних дітей та підлітків.

У ході візиту виявили і недоліки: відсутність табличок на дверях зі шрифтом Брайля. Свої рекомендації представники Офісу Омбудсмана направлять компетентним органам для усунення недоліків.