У Конотопському дитячому будинку-інтернаті виявлені проблеми зі стягненням аліментів з батьків

14/11/2018 17:54

В рамках здійснення Національного превентивного механізму регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області Ірина Білик та громадський монітор Валентина Волік відвідали з моніторинговим візитом Конотопський дитячий будинок-інтернат.

Під час візиту монітори  встановили, що у закладі функціонує дитяче, молодіжне та психо-неврологічне відділення, є швейна майстерня, підсобне господарство, теплиці.

Монітори зазначили, що загалом установа справляє позитивне враження, вихованці охоче йдуть на контакт, як з моніторами, так і з представниками адміністрації, розказують про харчування, побут, культурну програму.

На момент відвідування Конотопського ДБІ в їдальні та корпусах проводилися ремонтні роботи, постійно ведеться робота щодо поліпшення умов перебування як підопічних, так і працівників закладу.

Подвір’я установи охайне, оздоблене різноманітними скульптурами, створені клумби, незважаючи на пізню осінь квітнуть троянди. Конотопський ДБІ знаходиться на околиці міста, тому підопічні мають можливість гуляти на свіжому повітрі серед зелених насаджень.

З дітьми працюють практичний психолог, соціальний педагог, лікарі, наявний фізіотерапевничний кабінет та ЛФК.

Також в установі працює юрист, яка допомагає вирішити всі проблемні питання.

Проте у ході моніторингового візиту була виявлена проблема щодо стягнення територіальними підрозділами Державної виконавчої служби аліментів на користь дітей, які перебувають в Конотопському ДБІ. Сума заборгованості у деяких провадженнях сягає від 42 до майже 85 тисяч гривень. Встановлено випадок, коли представниками соціальної служби взагалі не подано позов в інтересах дитини про стягнення аліментів з батьків. Зателефонувавши до спеціалістів служби, монітори так і не змогли отримати чітку відповідь щодо цієї ситуації.

Докладний звіт з результатами перевірки та рекомендаціями спрямують на адресу Міністерства соціального захисту України та інших органів влади.