У Женеві заслухають альтернативний звіт про права людини в Україні в рамках Універсального Періодичного Огляду ООН

14/11/2017 13:00

Як відомо, вже завтра, 15 листопада  2017 року, Україна представить свою національну доповідь у рамках третього циклу Універсального періодичного огляду (УПО) у Женеві.

Напередодні, 14 листопада 2017 року, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська і представники організацій громадянського суспільства проведуть паралельний захід «Універсальний періодичний огляд: альтернативний вимір».

Під час цього засідання експерти представлять ситуацію з дотриманням  прав людини в Україні з особливою увагою до порушень прав людини, зумовлених конфліктом на сході держави, а також пов’язаними із ним викликами.

Як відомо, з моменту попереднього звіту в рамках 2-го циклу УПО у 2012 році, коли Україна отримала від 57-ми держав-членів ООН 145 рекомендацій, ситуація в нашій державі значно змінилася. Після Революції Гідності, окупації АР Крим і збройної агресії на території Луганської і Донецької областей постали нові виклики для прав людини.

Про системні проблеми, зокрема, незаконне затримання, катування та жорстоке поводження, йтиметься під час сьогоднішнього заходу у Женеві. Крім того, буде презентовано результати моніторингу імплементації Національної стратегії у сфері прав людини.

«Наша мета – привернути увагу міжнародної спільноти і наполягати на їх активних реакціях на складну ситуацію в Україні. Ті порушення прав людини, які ми маємо внаслідок збройного конфлікту,  не були відображені у рекомендаціях 2012 року, однак на сьогоднішній день вони є вкрай актуальними», – переконана Валерія Лутковська.

 

Довідково

Універсальний періодичний огляд – це моніторинговий механізм за дотриманням прав людини, в рамках якого держава-член ООН мусить звітувати про те, які заходи вживаються нею з метою дотримання прав і свобод людини.

Нагадаємо, перший цикл УПО Україна пройшла у 2008 році, другий – у 2012.

Крім того, у 2012 році в Женеві Україна отримала від 57-ми держав-членів ООН 145 рекомендацій, із них було прийнято 115, ще 3 рекомендації частково, 28 – відхилено Урядом.