Дискримінація щодо громадян України з боку Росії – загроза для гармонійного існування всієї міжнародної спільноти

13/09/2018 19:00

Сьогодні Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова виступила на щорічній нараді ОБСЄ з огляду імплементації зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі, яка проходить у Варшаві з 10 по 21 вересня. Сьоме робоче засідання стосувалося основних свобод: свободи думки, совісті, віросповідання та переконань.

 

«Шановні учасники конференції!

Дотримання прав і свобод громадян є основою для гармонійного співіснування всього міжнародного співтовариства.

Безумовно, як і в будь-якій країні, в Україні є внутрішні проблеми: прояви гомофобії, насильство на ґрунті нетерпимості, порушення прав людини на свободу від дискримінації.

З цими проблемами, я впевнена, Україна впорається.
Сьогодні головною проблемою для нас є дискримінація щодо громадян України з боку Російської Федерації.

Обмеження права на безперешкодний вибір місця проживання, на свободу переміщення, на свободу думки і слова, на висловлювання своїх поглядів і переконань - це ті порушення, з якими бореться Україна останні чотири роки.
Наших громадян за прояв твердої життєвої позиції про приналежність до України незаконно затримує і засуджує окупаційна влада на території Донецької, Луганської областей і Автономної Республіки Крим.

Роман Сущенко - український журналіст. Вчора остання судова інстанція в Російській Федерації незаконно засудила на 12 років за звинуваченням у шпигунстві.
Микола Семена - патріот України, кримський журналіст. Незаконним кримським судом позбавлений права на свободу думки. Йому заборонено займатися журналістською діяльністю.

Олег Сенцов - кінорежисер, незаконно засуджений за свободу думки, яку в Росії називають тероризмом. Сьогодні 123 день як Олег голодує. Остання інформація про його здоров'я - невтішна.

Володимир Балух - незаконно засуджений окупаційною владою за свободу переконань. Він вивісив український, синьо-жовтий прапор на своєму будинку. Голодує 179 день. Його життя в небезпеці.

70 політичних в'язнів зараз утримуються в місцях позбавлення волі на території Російської Федерації і Кримського півострова.

Російська влада в анексованому Криму звинувачує кримчан в екстремізмі, переслідує і карає за місіонерську діяльність. Меджліс кримськотатарського народу визнаний екстремістською організацією. Його діяльність заборонена.

У Криму масово переслідують кримських татар і мусульман під прикриттям боротьби з організацією «Хізб ут-Тахрір аль Ісламі». Сьогодні підконтрольні Росії силовики провели чергові обшуки в Бахчисараї. Осман Бєлялов, брат політв'язня Мємєта Бєлялова. Він пропав сьогодні по дорозі до Сімферополя. Батька Османа після обшуку відвезли в райвідділ поліції. У ФСБ останнім часом з’явилася нова тактика – «сімейні арешти».

Кримських татар карають тільки за те, що вони кримські татари. Росія кваліфікує дії кримчан, які борються з окупаційною владою, як екстремізм.

Для Росії не існує свободи думки, совісті, віросповідання і переконання.

Україна готова, і не раз про це заявляла, обміняти наших політичних ув'язнених, які утримуються на території РФ і окупованого Криму, на громадян Росії, за які б злочини вони не були засуджені.

На жаль РФ блокує це питання.

Я вдячна всім країнам - учасницям ОБСЄ, всій світовій спільноті за підтримку України в боротьбі з окупантом».