Людмила Денісова домовилася про співпрацю з представниками громадських організацій у питанні звільнення українських політв’язнів

13/08/2018 19:11

Сьогодні відбулася робоча зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з представниками провідних громадських організацій: «Медійної ініціативи за права людини», «Української Гельсінської спілки з прав людини», «Крим SOS», «Регіонального центру з прав людини» та «Об’єднанням родичів політв’язнів Кремля».

Людмила Денісова розповіла про те, де вона знаходить інформацію про українських політв’язнів та запропонувала представникам громадських організацій співпрацю з цього питання.

«Щодо політв’язнів, які перебувають на території анексованого Криму та Росії, то у нас є всі списки, ми їх формуємо за допомогою СБУ, Мін’юсту, МЗС. Вся інформація оновлюється онлайн, і я дякую громадським організаціям і адвокатам, родичам за інформацію. Ми маємо ці списки і ми можемо поділитися цією інформацією, якщо буде така потреба», - заявила Уповноважений.

Також Людмила Денісова поінформувала представників громадськості щодо  запланованої зустрічі з російським Омбудсменом Тетяною Москальковою у Мінську 22 серпня, де мають бути підняті питання українських політв’язнів.

Вона  розповіла про домовленість з представниками Червоного Хреста про те, що керівник московського офісу МКЧХ після відпустки зустрінеться з родичами тих громадян, які утримуються в Російській Федерації.

Зі свого боку, представники Української Гельсінської спілки з прав людини та Медійної ініціативи за права людини повідомили про законопроект, над яким вони працюють. У ньому об’єднано положення попередньо поданих народними депутатами законопроектів щодо питання правового статусу затриманих в рамках агресії РФ громадян.

Людмила Денісова пообіцяла свою підтримку в розробці цього законопроекту.