Завдяки втручанню Уповноваженого припинено незаконну обробку персональних даних учнів та педагогічних працівників

13/07/2018 11:11

За скаргою на можливу незаконну обробку персональних даних Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області було відкрито провадження Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

У ході провадження встановлено, що Навчально-методичний центр фактично здійснював обробку персоніфікованої інформації про учнів та педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Дніпропетровської області без правових підстав для такої обробки.

Це стосується  таких баз даних як «кадрове забезпечення ПТНЗ», «облік учнів пільгових категорій ПТНЗ», «облік учнів ПТНЗ з обмеженими можливостями» та «учні ПТНЗ з багатодітних сімей».

У ході провадження на адресу департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації було направлено лист щодо врегулювання питань обробки персональних даних
Навчально–методичним центром та недопущення в подальшому порушень законодавства про захист персональних даних.

На виконання листа департаментом освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації, а також Навчально–методичним центром було вжито відповідних заходів. За їх результатами припинено збір персональних даних учнів та педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Дніпропетровської області та ліквідовано вказані вище бази даних.