Уповноважений не залишає без уваги та відповідного реагування жодного факту дискримінації чи гендерного насильства

13/07/2018 14:59

На цьому наголосила Представник Уповноваженого  з дотримання рівних  прав  і свобод Лідія Козуб під час зустрічі зі старшим радником з гендерної політики Спеціальної  моніторингової місії ОБСЄ в Україні Іветт Лангенхузен.

Лідія Козуб поінформувала експерта ОБСЄ про відкриті провадження Уповноваженого та звернення до керівництва правоохоронних органів, місцевих органів влади за фактами насильства та дискримінації щодо національних меншин, зокрема, представників ромської національної меншини.

Предстаник Уповноваженого розповіла також про активний процес створення в Україні  притулків для жінок, які зазнали насильства.  При цьому, такі притулки можуть приймати й жінок з непідконрольних Уряду України територій.

Під час зустрічі Лідія Козуб та Іветт Лангенхузен домовилися про подальшу співпрацю у сфері протидії дискримінації та гендерному насильству, у тому числі  на регональному рівні, де присутні координатори ОБСЄ. Особливо це стосується взаємодії працівників Секретаріату Уповноваженого з координаторами ОБСЄ на непідконтрольних територіях.