Людмила Денісова звернулася до Голови Ради при Президентові РФ з розвитку громадянського суспільства та прав людини

13/07/2018 17:02

У своїх зверненнях на адресу радника Президента Російської Федерації, Голови Ради при Президентові РФ  з розвитку громадянського суспільства та прав людини  Михайла Федотова Уповноважений Верховної Ради України з прав людини висловила глибоке занепокоєння станом здоров’я українських громадян, які утримуються на території РФ.

Торкнувшись  повторного переміщення Станіслава Клиха до Обласної психіатричної тюремної лікарні міста Магнітогорська, Людмила Денісова акцентувала увагу на тому, що ув'язнений не давав дозволу на госпіталізацію, проте до нього застосовується примусове лікування невідомими препаратами.

Зважаючи на це, Уповноважений звернулася з проханням до Михайла Федотова  повідомити про підстави переміщення Станіслава  Клиха до вказаної медичної установи, його лікування з наданням відповідних документів, а також поінформувати про його стан здоров'я.

З аналогічним проханням Людмила Денісова звернулася щодо  громадянина України Еміра-Усєїна Куку, який утримується в ФКУ СІЗО-4 УФСВП Росії по Ростовській області та оголосив безстрокове голодування.  Його  стан здоров'я стрімко погіршується.

В іншому зверненні висловлено прохання терміново забезпечити проведення медичного обстеження з наданням відповідного медичного висновку Володимира Балуха, який перебуває в Раздольненському ізоляторі тимчасового тримання і голодує вже 117 діб. При цьому, самопочуття Володимира  Балуха  теж стрімко погіршується.

Людмила Денісова поінформувала Михайла Федотова про те,  що під час етапування до пенітенціарної установи міста Ростова-на-Дону громадянин України  Павло Гриб був жорстоко побитий іншими ув’язненими. Також стало відомо, що Павло  Гриб страждає сильним головним болем і слабкістю, необхідних ліків йому не надають.

Уповноважений звернулася до Михайла Федотова з проханням вжити усіх необхідних заходів  для дотримання прав Павла  Гриба, забезпечити надання йому кваліфікованої медичної допомоги, а також всіляко сприяти забезпеченню особистої безпеки як Павла  Гриба, так і інших ув’язнених громадян України на території Російської Федерації.