Для розв’язання міграційних проблем Уповноважений та Голова ДМСУ разом відвідають Донецьку і Луганську області

13/04/2018 13:39

Такої домовленості було досягнуто під час зустрічі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової з Головою Державної міграційної служби України Максимом Соколюком.

На обопільне переконання, така спільна поїздка продиктована необхідністю координувати  допомогу з документування громадян при перетині  ними лінії розмежування та перевезенні вантажу. Особливо це стосується тих осіб, які втратили або частково втратили документи про посвідчення особи під час бойових дій, а відтак не можуть скористатися соціальною допомогою на контрольованій Урядом України території. Обговорювали і можливість змін терміну щодо перебування – нині це не більше 60 діб.  Адже коли спливає граничний термін – люди змушені перейти КПВВ для реєстрації.   

У цьому зв’язку, Голова ДМСУ повідомив, що найближчим часом буде  розширено  мережу надання паспортного сервісу вздовж лінії розмежування.

Людмила Денісова та Максим Соколюк обговорили також питання взаємодії  щодо  захисту прав біженців та шукачів притулку на основі досягнення розумного балансу між дотриманням прав людини і захистом державних інтересів.

Зважаючи на недосконалість чинного законодавства, що стосується міграційної політики, значну увагу під час зустрічі  було приділено налагодженню тісної співпраці Офісу Омбудсмена та ДМСУ  під час підготовки законодавчих актів у цій сфері з урахуванням міжнародних стандартів дотримання прав людини.