«Моніторинг дотримання прав людини на непідконтрольних територіях Сходу України – серед важливих завдань Омбудсмена» - Людмила Денісова

13/04/2018 16:56

На цьому наголосила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з  Головою Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста  в Україні  Аланом Ешліманном.

«Згідно  з новим законом про реінтеграцію Донбасу, до нових повноважень Омбудсмена віднесено і здійснення моніторингу дотримання прав людини на непідконтрольних територіях. У цьому контексті мною вже призначено регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Донецькій і Луганській областях. Зважаючи на те, що ним став відомий правозахисник,  який вже має досвід власної участі у звільненні полонених громадян, ми сподіваємося на активну роботу у цьому напрямку», - зазначила  Людмила Денісова.

У свою чергу, Алан Ешліманн  розповів про роботу Міжнародного комітету Червоного Хреста на територіях, що контролюються та не контролюються Урядом України, зокрема, надання мешканцям по обидва боки розмежування  матеріальної, медичної та гуманітарної допомоги, а також про  пошук осіб, які  зникли безвісти у зв'язку з конфліктом.

 Людмила Денісова та Алан Ешліманн  обговорили  можливі напрями співпраці між Міжнародним комітетом Червоного Хреста та командою Уповноваженого, зокрема, у наданні допомоги громадянам на контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ), продовження проведення тренінгів  для працівників Офісу Омбудсмена за участю іноземних експертів при відвіданні місць несвободи.