Курсантам Прикарпатського факультету Національної академії внутрішніх справ розповіли про права людини

13/03/2019 13:17

Регіональний координатором зі зв’язків з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області Світлана Дем’янчук провела зустріч із курсантами третього курсу Прикарпатського факультету Національної академії внутрішніх справ.

Під час зустрічі регіональний координатор розповіла курсантам про межі компетенції Уповноваженого ВРУ з прав людини, реалізацію національного превентивного механізму в Україні за моделлю «Омбудсман+».

Також під час зустрічі обговорили міжнародні стандарти тримання осіб в установах виконання покарань, недопущення катувань, жорстокого та такого, що принижує честь та гідність поводження в місцях несвободи.

«В поліцейських підрозділах, в установах виконання покарань, інших місцях несвободи, де перебуває людина, катування може здійснюватися і у пасивний спосіб. Зокрема, за мовчазної згоди посадових осіб шляхом ненадання своєчасної медичної та іншої допомоги», - наголосила регіональний координатор Світлана Дем’янчук.

Курсанти цікавилися результатами моніторингових візитів НПМ, які проводилися у місцях несвободи, підпорядкованих Національній поліції України.