В ГУ Пенсійного фонду в місті Києві проведено моніторинг забезпечення прав ВПО

13/03/2019 13:13

12 березня з метою моніторингу дотримання прав внутрішньо переміщених осіб на отримання гарантованих законодавством пенсійних виплат співробітником Управління рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини здійснено візит до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

На момент візиту на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві перебуває 41172 внутрішньо переміщені особи, що складає 5,3% від загальної кількості переміщених пенсіонерів.

Під час моніторингу було встановлено, що на підставі інформації, отриманої з системи «Аркан», припинено виплату пенсії 3613 ВПО. Відновлення виплати пенсій здійснюється за процедурою, встановленою постановою КМУ від 08.06.2016 № 365, відповідно до положень якої повернення пенсійних виплат, невиплачених за минулий період, передбачається здійснювати на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України.

На сьогодні в судах перебуває 124 справи ВПО, які звернулись до судів для відстоювання свого права на пенсійне забезпечення, з них 57 – у поточному році, судами прийнято рішення на користь ВПО у 10 справах.

Проте виплата пенсій ВПО за рішеннями судів, прийнятих на їхню користь, не здійснюється, що повʼязано з відсутністю відповідного порядку, який до цього часу не затверджено Кабінетом Міністрів України.

Для прискорення вирішення вказаного питання Уповноваженим направлено звернення до Міністерства соціальної політики щодо стану розробки порядку здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за минулий період, у тому числі за рішеннями судів.