До Верховної Ради України направлено Щорічну доповідь Уповноваженого з прав людини

13/03/2018 11:00

На виконання вимог статті 18 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» 12 березня 2018 року до Верховної Ради України надіслано Щорічну доповідь Уповноваженого про стан додержання та захисту прав і свобод людини в Україні за 2017 рік.

Цьогорічна Щорічна доповідь містить 16 розділів і налічує 661 сторінку.

Так, у документі висвітлені питання дотримання соціально-економічних прав, права на судовий захист, реалізації функцій НПМ і спеціальні провадження Уповноваженого, права на доступ до публічної інформації та захисту персональних даних, свободи від дискримінації, дотримання рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, прав дитини. Крім того, у доповіді зосереджена окрема увага на питаннях дотримання прав громадян України на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим і захисту прав громадян України за кордоном. Також у цьогорічній доповіді висвітлюються результати загальнонаціонального дослідження «Що українці знають і думають про права людини», яке було проведено за підтримки Програми розвитку ООН в Україні Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва за ініціативою Уповноваженого з прав людини та ГО «Центр інформації про права людини».

Валерія Лутковська висловлює щиру подяку всьому колективу Секретаріату Уповноваженого з прав людини, представникам громадянського суспільства та міжнародних організацій за їх особистий внесок при підготовці Щорічної доповіді та співпрацю у галузі захисту прав людини.

«Сподіваюсь, що цьогорічна Щорічна доповідь не тільки викличе інтерес у народних депутатів, зацікавлених у покращенні ситуації із правами людини в Україні, але й стане в нагоді правозахисникам для визначення пріоритетів їх діяльності на майбутнє», – зазначила у своєму вступному слові до Щорічної доповіді Валерія Лутковська.

З повним текстом Щорічної доповіді Уповноваженого за 2017 рік можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Уповноваженого у розділі «Документи – Щорічні та спеціальні доповіді».