Уповноважений продовжує боротися за дотримання прав ВПО на належні соціальні та інші виплати

13/02/2019 17:35

Сьогодні, 13 лютого, у Шостому апеляційному адміністративному суді м. Києва відбулося засідання з розгляду справи № 826/14807/16 за апеляційною скаргою Уповноваженого ВРУ з прав людини на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва.

15.11.2018 Окружний адміністративний суд м. Києва за позовом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Кабінету Міністрів України ухвалив рішення про відмову у визнанні незаконними, дискримінаційними та нечинними окремих положень постанов Уряду. 

Шостим апеляційним адміністративним судом м. Києва прийнято рішення перенести розгляд справи на 8 квітня 2019 року.

Так, Уповноважений ВРУ з прав людини просить Шостий апеляційний адміністративний суд м. Києва скасувати вказане рішення Окружного адміністративного суду, прийняти нове рішення, яким задовольнити позов Уповноваженого ВРУ з прав людини до про визнання незаконними та нечинними.

В обґрунтування позовних вимог Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини зазначено, що вказані нормативно-правові акти є незаконними з огляду на їх невідповідність чинному законодавству України, що виявилось у дискримінації внутрішньо переміщених осіб у порівнянні з іншими громадянами України щодо необґрунтованого позбавлення їх можливості вільного вибору банківських установ для отримання пенсійного забезпечення та їх зобов’язання проходження ідентифікаційних перевірок.

Крім того, статтею Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» визначено, що Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.

До того ж статтею 14 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщені особи користуються тими ж правами і свободами відповідно до Конституції, законів та міжнародних договорів України, як і інші громадяни України, що постійно проживають в Україні. Забороняється їх дискримінація при здійсненні ними будь-яких прав і свобод на підставі, що вони є внутрішньо переміщеними особами.