У Сватівській обласній спеціальній загальноосвітній школі – інтернаті на Луганщині створені належні умови для дітей

01/03/2019 12:56

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторинговою групою у складі регіональних представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій та Луганській областях Ірини Нікульнікової та Максима Якимця було здійснено візит до Сватівської обласної спеціальної загальноосвітньої школи – інтернату.

Заклад було засновано у 1964 році, як навчальний заклад для дітей з малозабезпечених сімей. У 1978 році його реорганізовано у школу – інтернат для глухих дітей. З 2003 року були відкриті класи для дітей з вадами розумового розвитку.

Наприкінці жовтня 2015 року школа – інтернат була сильно пошкоджена через вибухи снарядів на складі боєприпасів, який розташований за 500 метрів від навчального закладу.

Після вибухів було проведено великий обсяг відновлювальних робіт. Протягом 2015-2017 замінено вікна та двері, проведено капітальний ремонт внутрішніх приміщень 1-го та 2-го поверхів гуртожитку та навчального корпусу, тротуарів шкільного подвір'я.

Протягом 2018 року проведено відновлювальні роботи внутрішніх приміщень 3 поверху гуртожитку та навчального корпусу, капітальний ремонт покрівлі навчального корпусу та гуртожитку.

На теперішній час центр відповідає всім необхідним стандартам щодо навчання, підготовки та адаптації дітей з вадами слуху та вадами розумового розвитку до майбутнього життя. У школі є класи з інтерактивними дошками та сучасний тренажерний зал. Завдяки особливому індивідуальному підходу до фізичного виховання і розвитку учні школи-інтернат беруть участь в різноманітних спартакіадах, зокрема і серед людей з інвалідністю.

Однією з умов ефективності навчально-корекційного процесу в школі для дітей з особливими освітніми потребами є створення слухо-мовленневого середовища. Формування мовної діяльності, розвиток мовних компетенцій, виховання мовної поведінки – одне з найважливіших напрямків корекційної роботи з дітьми з порушеннями слуху, що забезпечує їх ефективну соціальну адаптацію та інтеграцію в суспільство. Для цього в школі створений слуховий кабінет в якому проводяться фронтальні заняття, вивчення слухової функції, надається консультативно-методична і практична допомога педагогічним працівникам та батькам дітей з порушенням слуху. Для маломобільних людей адміністрацією встановлено пандус, що спрощує пересування учнів або відвідувачів у закладі.

Сватівська обласна спеціальна загальноосвітня школа – інтернат розрахована на 150 учнів. На час проведення моніторингу в центрі, згідно соціального паспорту навчалося 88 дітей, з них 7 дітей сиріт та 2 дітей позбавлених батьківського піклування. В центрі налічується 12 класів,  максимальна кількість учнів у класі складає 12 дітей, що дає можливість вчителю надавати учням не тільки загальну навчальну програму, але й  індивідуально підходити до кожного учня, виходячи з його потреб.

Під час проведення моніторингу було відвідано всі навчальні класи школи, кімнати розвитку дітей, кабінети психолога, кімнати з лікування та попередження ускладнень вад слуху, спортивний зал, кабінет ритміки, кімнати відпочинку, їдальню та кімнату самоврядування учнів. В усіх класах та кімнатах забезпечено доступ до питної води, в приміщеннях гуртожитку, де  постійного проживання дітей, облаштовано душові та туалетні кімнати.

В результаті проведеного моніторингового візиту були виявлені порушення щодо ведення та обліку санітарних книжок деяких працівників та регулярності проведення медичного профілактичного огляду, а також незначні порушення щодо проведення прибирань деяких приміщень, які були відразу усунуті адміністрацією закладу.