КП «Київський метрополітен» дослухалося до рекомендацій Уповноваженого щодо перевезення маломобільних пасажирів

13/12/2017 15:35

Як повідомлялося раніше, 1 та 3 листопада 2017 року працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено виїзний моніторинг станцій метрополітену щодо перевезення маломобільних пасажирів метрополітену ліфтами та підйомниками, результати якого були направлені до керівництва КП «Київський метрополітен».

За результатами реагування КП «Київський метрополітен» поінформував Уповноваженого про те, що в грудні 2017 року забезпечить розміщення додаткових інформаційних вказівників про місце розташування ліфтів на станціях «Червоний хутір», «Вирлиця», «Голосіївська», «Деміївська», «Васильківська», «Виставковий центр», «Іподром», «Теремки» та «Бориспільська».

Крім того, як запевнило керівництво КП «Київський метрополітен», найближчим часом буде направлено звернення до ПрАТ «ОТІС» із запитом щодо можливості зміни модулів синтезатора мови на ліфтах станцій «Деміївська», «Голосіївська», «Васильківська» та «Виставковий центр» та можливості встановлення синтезатора мови на ліфтах станцій «Вирлиця», «Бориспільська», «Червоний хутір».

Також відповідно до передбачених на 2017 рік заходів із запобігання в метрополітені травматичним випадкам із пасажирами, проводяться практичні заняття з працівниками станцій метрополітену щодо відпрацювання порядку взаємодії працівників, задіяних під час перевезення ліфтами та підйомниками пасажирів, які відносяться до маломобільних груп населення.

На зауваження Уповноваженого з прав людини про незручне розташування кнопки виклику персоналу поруч із підйомником на станції «Дарниця» поінформовано, що фахівцями метрополітену проведено обстеження всіх станцій, що обладнані ліфтами та підйомниками. В результаті цієї перевірки було виявлено завищене розміщення кнопок ще й на станціях «Голосіївська» та «Лівобережна». Враховуючи це, в грудні поточного року будуть виконані ремонтні роботи щодо зменшення висоти розміщення кнопок для більш зручного користування особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення.

Крім того, з метою реалізації «Міської комплексної цільової програми «Київ без бар’єрів» на 2018-2021 роки» КП «Київський метрополітен» направило до Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації пропозиції щодо капітального ремонту 40 станцій метрополітену для забезпечення вільного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп.