Валерія Лутковська: «Приєднання до Конвенції РЄ про доступ до офіційних документів сприятиме впровадженню в Україні міжнародних стандартів»

13/10/2017 12:25

Про це йдеться у зверненні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Як відомо, відповідно до Розпорядження Президента України від 26 квітня 2017 року №92/2017-рп Міністра юстиції України було уповноважено на підписання від імені України Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів, прийнятої 18 червня 2009 року у м. Тромсо. Але станом на сьогодні Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів не підписана.

«Вважаю, що приєднання України до цієї Конвенції сприятиме вдосконаленню у нашій державі міжнародних стандартів у сфері доступу до інформації, запровадить механізм міжнародного моніторингу за дотриманням права на доступ до офіційних документів. Крім того, підписання та ратифікація Конвенції  свідчитиме про подальшу відданість України принципам свободи інформації, доступу до публічної інформації та позитивно вплине на її міжнародний імідж», – зазначається у зверненні Валерії Лутковської.

Про необхідність підписання та ратифікації Конвенції Уповноважений з прав людини ще в 2014 році наголошувала у своєму зверненні до Прем’єр-міністра України, в якому закликала вжити необхідних заходів для прийняття рішення про підписання Конвенції у порядку, встановленому Законом України «Про міжнародні договори України».

З огляду на це, Валерія Лутковська звернулась до Прем’єр-міністра України щодо вжиття заходів для якнайшвидшого підписання від імені України Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів.