Російська Федерація ще раз підтвердила панування беззаконності у своїй державі

12/09/2018 16:00

Верховний суд Росії сьогодні відхилив скаргу захисників Романа Сущенка та визнав вирок журналісту законним.

Романа Сущенка затримали у вересні 2016. Поїхав до друга у гості, а став політв’язнем. 4 червня Московський міський суд визнав українця винним у шпигунстві. Вирок -  12 років колонії суворого режиму.

2 роки його утримували у Лефортово. За цей час журналіст почав писати не тільки тексти, а й картини. Більше 10 робіт уже знаходяться у рідних, а частину не пропустила тюремна цензура.

Роман Сущенко не визнавав, не визнає і не буде визнавати своєї провини. Бо її немає.  Саме тому звертатиметься до Європейського суду з прав людини.

«Я переконалася у тому, що Російська Федерація систематично діє незаконно. Спочатку вони «зшили» справу про шпигунство, пізніше – відмовляли мені у зустрічі з Романом без будь-яких пояснень. Тепер остання судова інстанція агресора винесла це ганебне рішення, яке підтверджує політичну заангажованість РФ. Ми будемо шукати справедливості в європейських інстанціях» - наголосила Людмила Денісова.

Уповноважений також докладатиме зусилля для обміну Романа Сущенка разом з іншими українськими політв’язнями. Їх на сьогодні утримується в РФ біля 70.