Представник Уповноваженого взяла участь у засіданні Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДУ

12/07/2018 17:36

Як повідомила Представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко, на сьогоднішньому  засіданні Нацради особливу увагу було приділено поточному стану виконання плану заходів Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції  на період до 2020 року.

Йшлося про  виконання зобов’язань України щодо поступового переходу фінансування програм Глобального фонду для боротьби  зі СНІДом, туберкульозом та малярією на бюджетне фінансування.

Для реалізації цього завдання ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» розробив дві моделі надання послуг.

Відповідно до централізованої моделі, центром було проведено відкритий конкурс та обрано національних координаторів за трьома лотами: профілактика ВІЛ  серед ключових груп населення, догляд та підтримка  у зв’язку з ВІЛ, а також супровід пацієнтів , хворих на туберкульоз.

Відповідно до децентралізованої моделі, було обрано регіони зі значним успішним досвідом щодо адвокації виділення коштів місцевих бюджетів та виконання соціального замовлення.

Обидві моделі будуть проаналізовані, на їх основі будуть презентовані програми, які будуть оцінені національними експертами із залученням міжнародних партнерів з метою обрання єдиної моделі для подальшого надання послуг.

Члени Національної ради обговорили також важливе питання про необхідність залучення представників груп підвищеного ризику до роботи Національної ради.

Було прийнято рішення про участь у роботі Національної ради та її комітетів представників спільноти колишніх ув’язнених та звільнених (як однієї з найбільш вразливих до ВІЛ та туберкульозу груп населення).