«Пенсійний Фонд має сприяти виконанню рішень суду щодо виплати пенсій» - Людмила Денисова

12/07/2018 16:08

Сьогодні Людмила Денісова провела зустріч з представниками Пенсійного Фонду, а також відвідала громадську приймальню та контактний центр.

Голова Пенсійного Фонду Олексій Зарудний показав Уповноваженому приміщення та розповів про нововведення. Зокрема, отримати довідки тепер буде набагато простіше – потрібно лише зареєструватися в системі ПФ і в смс або на e-mail отримати всю необхідну інформацію. Крім того, планується ввести термінали самообслуговування. Варто зазначити, що всі приміщення обладнані усім необхідним для людей з обмеженими можливостями.

Також, за словами Голови ПФ, буде введена ідентифікація абонента за кодовим словом. Таким  чином оператор call-центру зможе не тільки консультувати із загальних питань, а й надавати конкретній особі  її приватну інформацію.  

«Олексій Зарудний розповів мені про важливий проект, який вони готують разом з Податковою та Мінюстом та запросив приєднатися, аби посприяти відновленню порушених прав українських пенсіонерів. Тепер можна буде побачити, скільки людина не допрацювала для отримання трудового стажу. Адже, трапляється так, що особа пропрацювала багато років без одного місяця і підприємство не сплатило страховий внесок у Пенсійний Фонд. Відповідно, порушуються права людини - трудовий стаж не зараховується, він «вкрадений» - зауважила Людмила Денісова.

Уповноважений запропонувала Голові правління Пенсійного Фонду підписати Меморандум про співпрацю та наголосила на необхідності  створення спільної мережі для можливості інформування населення про їх права. А також налагодити контакт між call-центрами, що значно прискорить вирішення питання, з яким звертається людина.  

«Будемо співпрацювати з гарячими лініями МВС та з координаційним центром з надання правової допомоги. Вони будуть передавати нам звернення людей, які входять до нашої компетенції. І я хочу запропонувати вам співпрацю і в цьому напрямку» - зауважила Омбудсмен.

Під час зустрічі обговорювали і питання пенсій для внутрішньо переміщених осіб.

«Зі скаргами про невиплату пенсій звертається величезна кількість внутрішньо переміщених осіб. Пенсійний Фонд має сприяти виконанню рішень суду щодо виплати пенсій. Зрозуміло, що без постанови Кабінету Міністрів, без їх нормативних документів ви не зможете це зробити. Тому давайте будемо разом співпрацювати, адже при прийнятті таких рішень має бути врахована і думка представників Пенсійного Фонду» - наголосила Людмила Денісова.