Недостатньо лише прийняття законодавчих актів, спрямованих на дотримання рівних прав та свобод для внутрішньо переміщених осіб

12/07/2018 17:53

Це зазначила  Представник Уповноваженого  з дотримання рівних  прав  і свобод Лідія Козуб під час засідання Наглядової ради Проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень».

 Вона наголосила на важливості не лише прийняття законодавчих актів, спрямованих на дотримання рівних прав та свобод для внутрішньо переміщених осіб, а й на приведення у відповідність до чинного законодавства України тих підзаконних актів, які йому суперечать та порушують права людини. Це, зокрема,  стосується механізмів призначення та відновлення пенсій та інших соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, а також здійснення контролю за їх проведенням, визначених Порядками, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016).

На переконання Представника Уповноваженого,  першочерговим у вирішенні проблем внутрішньо переміщених осіб повинно бути не лише забезпечення гарантованих державою виплат, а психологічна допомога та інша соціальна підтримка, яку законодавство України гарантує для тих громадян, хто опинився у складних життєвих обставинах.

«Потрібно навчитись визначати індивідуальні потреби кожної окремої людини і вирішувати проблеми необхідно виходячи з її особливих потреб. І робити не тоді, коли людина у відчаї буде ходити по інстанціях, а починаючи з дня, коли вона тільки переїхала на контрольовану територію», -  зауважила Лідія Козуб.

У засіданні Наглядової ради взяли участь   Голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, заступник голови Департаменту незалежних органів з прав людини, координатор проекту  Лілія Гретарсдоттір, менеджер проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» Меліса Вісович, представники  Міністерств соціальної політики, регіонального розвитку, освіти і науки та з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.