У Хорошівському психоневрологічному інтернаті на Житомирщині є факти зневажливого ставлення персоналу до підопічних

12/07/2018 14:07

Їх виявили працівники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого  спільно з регіональним представником Уповноваженого у Житомирській області, які побували в інтернаті з моніторинговим візитом.

Керівництво та персонал інтернату намагаються створити комфортні умови для проживання підопічних. Житлові кімнати облаштовані зручними ліжками з чистою постільною білизною, тумбочками та шафами для зберігання особистих речей. На території інтернату є фруктовий сад з лавами для відпочинку на свіжому повітрі та альтанками.

Проте під час візиту були виявлені порушення прав мешканців інтернату. Так, спостерігалося зневажливе ставлення персоналу до підопічних: використовується лайка при спілкуванні, персонал не запитує дозволу  перед тим, як увійти до житлової кімнати, а також, як стверджували підопічні, може застосувати до них фізичну силу. 

Ізолятор для осіб, які за своїм психічним станом представляють безпосередню небезпеку для себе або інших, облаштовано дерев’яною пофарбованою лавкою та відром для справляння природних потреб. Крім того, у це приміщення через відсутність вікон не потрапляє денне світло. Зазначені умови є такими, що принижують гідність. За словами персоналу та підопічних, людей регулярно ізолюють у це приміщення. Водночас, у медичній документації не було жодних записів стосовно здійснення зазначеного фізичного обмеження.

Маломобільні та ліжковохворі підопічні проживають на другому поверсі, що ускладнює їм доступ до свіжого повітря. Деякі  з них  роками на виходять на вулицю, що є однією з причин погіршення їхнього стану здоров’я.     

За результатами візиту будуть підготовлені та надіслані акти реагування Уповноваженого до Міністерства соціальної політики України та Житомирської обласної державної адміністрації.