Олена Смірнова: «Адвокати – це ті люди, які завжди перебувають на передовій захисту прав людини»

12/07/2016 14:25

Це зазначила заступник керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, відкриваючи роботу круглого столу «Роль адвоката у забезпеченні права на отримання медичної допомоги затриманими  та особами, які відбувають покарання».

«Особливо важлива роль адвокатів у кримінальному процесі  та під час перебування осіб у місцях несвободи, адже  саме тут існує найбільше ризиків щодо порушення прав людини», – зауважила Олена Смірнова.

Під час круглого столу учасники обговорили виявлені системні проблеми у забезпеченні права затриманих і ув’язнених осіб на отримання медичної допомоги, питання необхідності посилення впливу адвокатури на реформи, пов’язані із забезпеченням права на медичну допомогу, а також шляхи поліпшення існуючої практики забезпечення права затриманих осіб на своєчасну та якісну медичну допомогу.

У роботі круглого столу взяли участь представники Національної поліції України, Державної пенітенціарної служби України, Генеральної прокуратури України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, громадських організацій.

За результатами проведеного заходу було розроблено рекомендації, які сприятимуть прискоренню позитивних перетворень у пенітенціарній системі України, зокрема у частині надання медичної допомоги.

Круглий стіл організовано з ініціативи Всеукраїнської благодійної організації «Українська фундація правової допомоги» за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».