Представники Уповноваженого перевірили умови проживання дітей у центрах соціально-психологічної реабілітації на Вінниччині

12/06/2018 18:07

Працівниками Секретаріату Уповноваженого спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Вінницькій області здійснено моніторингові візити до комунальних установ «Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» та «Жмеринський центр соціально-психологічної дітей» Вінницької обласної ради.

Під час візитів було з’ясовано, що працівники центрів тісно співпрацюють з обласною службою у справах дітей, у результаті чого 96 % вихованців влаштовуються у сімейні форми виховання.

Під час візиту монітори відзначили, що для вихованців Вінницького центру на відкритому повітрі облаштували спортивні та ігрові майданчики,  а також басейн, в якому діти зможуть плавати під час літнього відпочинку.

Педагоги центру розробили систему заохочень дітей, їх запрошують на спільні засідання малої педагогічної ради для вирішення питань організації навчання та дозвілля, нагороджують вихованців за особисті досягнення.

Однак, монітори виявили також порушення та проблеми. Так, 16-річний вихованець тривалий час не може отримати документи, оскільки є проблема із встановленням його особи і місця народження. Поліція та служба у справах дітей намагаються встановити особу вихованця, але процес ідентифікації дитини просувається повільно. Відсутність документів гальмує визначення юридичного статусу дитини та його подальше влаштування.

Представники Уповноваженого зазначають, що така історія не перша в центрі, оскільки сюди направляються діти з важкою долею. Для того, щоб розв’язати дитячі проблеми подібного роду, потрібно організувати злагоджену роботу усіх служб, дотичних до розшуку дітей, на національному рівні.

Також монітори виявили певні порушення в організації роботи харчоблоку. У меню-розкладці були зазначені одні страви, але фактично діти отримували  інші.

Жмеринська установа розташована поряд із центром позашкільної освіти та дитячою спортивною школою. Тому для дітей наявний широкий вибір гуртків та секцій, в яких вони можуть займатися у вільний від навчання час.

Для дітей створено належні умови для проживання. Під час візиту діти відпочивали, займалися у тренажерній залі, були на тренуванні у спортивній школі.

За словами моніторів, спільною проблемою для установ залишається придбання дітям взуттям, оскільки матеріальні норми забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не відповідають їх фактичним потребам.

За результатами візитів будуть підготовлені акти реагування до Міністерства соціальної політики України та Вінницької обласної державної адміністрації.