Представники Уповноваженого виявили порушення прав людини у Чорноморській виправній колонії в Одеській області

12/06/2018 11:45

Представник Секретаріату Уповноваженого спільно з працівниками регіонального представництва Уповноваженого в Одеській області здійснили візит до ДУ «Чорноморська виправна колонія № 74», у якій утримуються вперше засуджені до позбавлення волі жінки.

Під час візиту монітори ознайомилися з документацією установи, умовами тримання, оглянули житлові та виробничі приміщення, а також провели опитування засуджених жінок на предмет дотримання їхніх прав.

Монітори вкотре переконалися, що умови тримання осіб, які перебувають в місцях позбавлення волі, не відповідають національному законодавству та європейським стандартам. У колонії не дотримано норм жилої площі у дільниці карантину, діагностики і розподілу, та у дисциплінарних приміщеннях. Окремі приміщення установи перебувають в занедбаному стані та потребують ремонту.

Як зазначають представники Уповноваженого, приміщення камерного типу, дисциплінарного ізолятору, арештного дому не забезпечені належним природним і штучним освітленням. У них відчувається задуха, відсутня припливно-витяжна вентиляція. Бракує свіжого повітря через невеликий розмір і надмірну загратованість вікон. Засуджені, які утримуються в камерах дисциплінарних приміщень, змушені вживати воду з централізованої водопровідної мережі, оскільки в них не встановлені бачки з питною кип’яченою водою. Роздача їжі здійснюється в антисанітарних умовах, а кімната для роздачі їжі в штрафних приміщеннях взагалі відсутня.

Засуджені жінки, які залучаються до робіт з господарського обслуговування (днювальні), працюють понад 8 годин на день, хоча згідно з службовою документацією вони виконують безоплатні роботи по благоустрою установи, а їх робочий час не перевищує 2 години на добу. Крім того, незважаючи на літній період, у раціонах харчування засуджених відсутні свіжі овочі та фрукти.

Всі виявлені порушення були зафіксовані моніторами й будуть передані в Секретаріат Уповноваженого для прийняття подальших рішень та відповідного реагування.