Представники влади та громадськості обговорили оновлення плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року

12/06/2018 19:54

Круглий стіл на тему «Оновлення плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року» в Секретаріату Уповноваженого відбувся 12 червня. В обговорення змін до плану заходів взяли участь члени громадських організацій та ініціатив, ЗМІ Представники Уповноваженого, заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій України Георгій Тука, заступник Міністра соціальної політики України Олександра Чуркіна та інші представники центральних органів виконавчої влади.  

Відкриваючи захід, Уповноважений Людмила Денісова зазначила, що Стратегія спрямована на об'єднання суспільства довкола розуміння цінності прав і свобод людини, які захищаються на основі принципу рівності та без дискримінації. Результатом виконання Стратегії має стати, у тому числі, вирішення системних проблем у сфері захисту прав і свобод людини. Тому сьогодні важливо розробити дієвий механізм реалізації Стратегії, що передбачає оновлення та актуалізацію плану заходів з її реалізації.

Представник Уповноваженого Андрій Мамалига розповів, що оновлення  плану заходів охоплює більше 20 стратегічних направлень. Це права дитини, права внутрішньо переміщених осіб, право громадян на справедливий суд та інше.

Презентував проект змін генеральний директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Владислав Власюк. Він зазначив, що вже було проведено 5 зустрічей з залученням представників громадянського суспільства щодо оновлення  плану заходів.

За його словами, наразі близько 90% заходів були актуалізовані за пропозиціями громадськості та Міністерств. Зміни стосувалися оновлення строків виконання завдань, термінології, деякі пункти плану взагалі були вилучені, або змінились їх виконавці.

Представники громадськості, обговорюючи план заходів з реалізації Національної стратегії, наголошували на актуальних проблемах у сфері забезпечення прав і свобод людини. Це права внутрішньо переміщених осіб та жителів окупованих та анексованих територій, права військовослужбовців на належне медичне забезпечення та реабілітацію, забезпечення права на недискримінацію та інші.

Всі зауваження та пропозиції, які учасники зустрічі висловлювали під час обговорень, будуть враховані для напрацювання остаточного варіанту оновлення плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.