Під час візиту до Жмеринського психоневрологічного інтернату монітори виявили порушення в організації надання медичної допомоги

12/06/2018 18:09

Працівники Секретаріату Уповноваженого здійснили моніторинговий візит до Жмеринського психоневрологічного інтернату.

Психоневрологічний інтернат розрахований на 310 місць для проживання чоловіків та жінок. На території інтернату, яка складає 3 га, розташовано три житлові та адміністративний корпуси, складські приміщення, альтанки для прогулянок.

Під час візиту моніторингова група спілкувалася з підопічними та персоналом установи, оглянули житлові кімнати, їдальню, реабілітаційні та інші приміщення. Мешканці установи висловлювали задоволення харчуванням, проведенням різноманітних реабілітаційних заходів. Вони зазначили, що також у них є можливість виходити за межі інтернату до магазину, на службу до церкви або відвідати родичів.

Водночас, монітори виявили порушення в організації надання медичної допомоги. Напередодні візиту у однієї підопічної стався інсульт. Медичною сестрою та лікарем їй була надана перша медична допомога. Однак, лише після втручання моніторингової групи була викликана служба екстреної медичної допомоги, яка госпіталізувала підопічну до Жмеринської районної лікарні.

Лікарі в інтернаті (психіатр, стоматолог, гінеколог) формально ставляться до своїх службових обов’язків. Так, монітори з’ясували, що гінеколог при щорічних оглядах не проводив жодних обстежень, а старших жінок взагалі не оглядав. А в той же час психіатр не оглядав і не коригував лікування  підопічних після виписки їх із лікарні.  

Крім того, через недостатнє фінансування підопічні не отримували необхідного лікування, особливо соматичних захворювань. У зв’язку з тим, що закладами охорони здоров’я міста Жмеринки не укладені договори з інтернатом або особисто з підопічними, вони позбавлені можливості участі у програмі «Доступні ліки».

Всі виявлені порушення були зафіксовані моніторами й будуть передані в Секретаріат Уповноваженого для прийняття подальших рішень та відповідного реагування.