Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та «Спільний представницький орган сторони роботодавців на національному рівні» підписали меморандум про співпрацю

12/06/2018 16:34

Меморандум був підписаний з метою забезпечення гарантій державного захисту конституційних прав, свобод та законних інтересів роботодавців.

Зокрема, передбачені спільні заходи парламентського та громадського контролю за додержанням прав та свобод людини і громадянина. Між сторонами будуть узгоджуватися пропозиції і рекомендації щодо проектів законів, державних програм, ратифікації міжнародних договорів тощо. Також сторони проводитимуть аналіз причин системних порушень трудових і соціально-економічних прав громадян та готуватимуть узгоджені пропозиції органам державної влади щодо усунення та попередження таких порушень.

Також в Меморандумі зафіксоване планування та проведення спільних інформаційно-роз`яснювальних кампаній для підприємців щодо проблем практичного застосування законодавства з питань захисту персональних даних. З метою законодавчого врегулювання питань збереження і розвитку трудового потенціалу, комплексного реформування системи оплати праці, а також ефективного соціального захисту населення будуть розроблені спільні пропозиції до законодавчих органів. Важливою темою співпраці також є моніторинг стану забезпечення прав та свобод працівників та оцінка ефективності вжитих заходів щодо усунення цих порушень.

Опікуватися співпрацею в рамках підписаного Меморандуму Омбудсмен призначила Представника Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олену Степаненко.

Під час зустрічі з СПО роботодавців Уповноважений представила О. Степаненко та розповіла, що в Секретаріаті створено Департамент моніторингу прав власності, який саме і буде опікуватися питаннями, окресленими в Меморандумі.

Олена Степаненко зазначила, що до складу Департаменту входять відділ прав власності, відділ земельних прав, відділ прав споживачів, відділ фінансових прав, відділ підприємницького права та  відділ права на безпечне довкілля.