Офіс Омбудсмана та ЮНІСЕФ об’єднують зусилля щодо захисту прав дітей, які опинилися в зоні воєнного конфлікту

12/06/2015 12:42

12 червня 2015 року Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина зустрілася з координаторами з питань захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Ініго Торрес та Габрієль Акімовою.

«У зв’язку зі складною ситуацією на Сході України, Офісом Омбудсмана здійснюється постійний моніторинг установ Донецької та Луганської областей, у яких перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Крім того,  увага Уповноваженого з прав людини приділяється дітям, які були переміщені до дитячих закладів інших областей України: Одеської, Дніпропетровської, Харківської, Київської тощо», – зазначила Аксана Філіпішина.

За словами Представника Уповноваженого,  на сьогоднішній день виникає багато питань щодо організації своєчасної евакуації дітей у разі загострення ситуації, забезпечення їх продуктами харчування, медикаментами, одягом і взуттям, засобами гігієни, складним залишається питання документування дітей тощо.

Представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні висловили пропозиції щодо об’єднання зусиль з Офісом Омбудсмана задля своєчасного виявлення проблем у сфері захисту прав дітей та надання їм необхідної допомоги.