Результати моніторингового візиту до Старозбур'ївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату на Херсонщині

12/04/2019 13:35

В рамках реалізації національного превентивного механізму моніторинговою групою в складі регіонального координатора Уповноваженого ВРУ з прав людини в Херсонській області Оксаною Тропіною та громадським монітором Валерієм Грецем здійснено візит до Старозбур'ївської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату I-II ступенів Херсонської обласної ради.

Метою візиту було здійснення контролю за дотриманням прав дітей, зокрема, на освіту, охорону здоров’я, права на виховання в родині.

Під час візиту було встановлено, що порушуються права дітей на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку. Зокрема, потребує негайного капітального ремонту приміщення спортивної зали.

Також порушуються права вихованців закладу на отримання повного комплексу лікувально-профілактичних послуг. Встановлено, що у закладі закуплене та встановлене обладнання у кабінеті фізіотерапевтичних процедур, яким не користуються, оскільки відсутні кошти на проведення його повірки службою метрології. Заклад має обладнання для лікувальної фізкультури, але через відсутність фахівця з ЛФК такі процедури дітям недоступні.

Моніторингова група констатувала також порушення прав дітей на проживання у безпечному середовищі. На території школи є списані будівлі, які виведені з експлуатації та потребують демонтажу.

Водночас слід відзначити, що в установі задовільні умови для проживання та навчання дітей. Проводяться поточні ремонти житлових приміщень, в санвузлах спального та навчального корпусів наявні перегородки, медичне обслуговування дітей та харчування забезпечені на належному рівні. Проводиться профілактична робота з попередження шкідливих звичок, булінгу, міжособистісних конфліктів, профорієнтаційна робота, працюють різноманітні гуртки, учні забезпечені у достатній кількості підручниками.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.