У Хмельницькому ліцеї з поглибленої підготовки в галузі науки діти живуть в переповненому гуртожитку

12/04/2019 11:37

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області Оксана Кізаєва та громадський монітор Неля Шпулак здійснили візит до Хмельницького ліцею II-III ступенів Хмельницької обласної ради, який є правонаступником Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки в галузі науки.

Головною метою ліцею є здійснення науково-практичної підготовки талановитої учнівської молоді. Для навчання дітей облаштовано 24 кабінети, які обладнані належним чином. Зокрема, оргтехнікою та мультимедійними пристроями. У ліцеї є басейн, який знаходиться в гарному стані, працює інструктор з плавання та медсестра.

Заклад розраховано на 380 учнів. Наразі в ліцеї навчається 444 дитини віком від 14 до 17 років.

70% дітей, а це приблизно 310 учнів є жителями області. Для цих дітей передбачене проживання у гуртожитку та 4-разове харчування за рахунок бюджетних коштів. У гуртожитку ліцею 63 кімнати, в яких проживає 252 дитини. Інші діти з області, за словами адміністрації, проживають у родичів чи винаймають житло.

Кімнати в гуртожитку обладнані необхідними меблями – ліжками, столами, тумбочками, шафами. На дві кімнати передбачено окремий санвузол та душова кімната. Щоправда санвузли та душові кімнати потребують капітального ремонту.

Кімнати у гуртожитку закладу переповнені, норма 6 кв.м на одне місце не дотримується. Величезним мінусом є відсутність в кімнатах гуртожитку електричної проводки. Тому готувати уроки в кімнатах дітям не зручно, адже не можна включити ноутбук, настільну лампу чи нічник аби почитати ввечері книгу. У спальному корпусі немає облаштованих кімнат для відпочинку і дозвілля дітей. Проблема переповнення гуртожитку закладу та відсутності необхідних приміщень пов`язана, зокрема, з тим, що з 2012 року приміщення одного корпусу ліцею було передано Хмельницькому обласному інституту післядипломної педагогічної освіти.

Адміністрація закладу визнала зазначені недоліки у створенні належних умов для цілодобового проживання вихованців закладу та запевнила, що ремонтні роботи приміщення гуртожитку будуть проводитись найближчим часом після завершення капітального ремонту даху, який наразі триває. Також на технічному поверсі буде обладнано фізкультурно-оздоровчий комплекс та кімнати відпочинку для дітей.

Моніторингова група звернула увагу на недоліки у роботі харчоблоку закладу. Зокрема, на відсутність графіку роботи їдальні та графіку прийому їжі вихованцями закладу, відсутність щоденного меню, відсутність записів медичного працівника, який уповноважений перевіряти якість харчування дітей.

За результатами візиту будуть підготовлені акти реагування.