Царичанський районний суд Дніпропетровської області недоступний для маломобільних груп населення

10/04/2019 16:00

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області Тетяна Кокшарова та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області Оксана Крупій здійснили моніторинговий візит до Царичанського районного суду Дніпропетровської області.

Під час візиту перевірили умови перебування громадян в суді, забезпечення прав підсудних (засуджених) та доступність до суду маломобільних груп населення.

З’ясувалося, що особи з інвалідністю не мають доступу до приміщення суду. Пандус на вході в будівлю не обладнаний належним чином, кнопка виклику знаходиться в не доступному для осіб з інвалідністю місці. Судові зали та канцелярія розташовані на другому та третьому поверсі трьох поверхового будинку, в якому відсутній ліфт та підйомник.

Зали судових засідань обладнані технічними засобами для проведення відеоконференцій, встановлено загородження з прозорого скла. Дотримано температурний режим, достатньо природнього та штучного світла, встановлено кондиціонер, наявна аптечка, організовано питний режим.

Для спеціального автотранспорту забезпечено окремий заїзд на територію суду та окремий вхід для підсудних (засуджених) до зали судових засідань. В 2018 році зроблено капітальний ремонт конвойного приміщення, але в камерах відсутній доступ природнього світла. В суді відсутні кімнати для конференційного спілкування підсудного з адвокатом та ознайомлення з матеріалами справи.