Результати моніторингового візиту до Селидівської виправної колонії №82 на Донеччині

12/04/2019 15:16

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Павло Лисянським та головний спеціаліст відділу регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Юлія Башкірова здійснили моніторинговий візит до Державної установи «Селидівська виправна колонія (№82)» в Донецькій області.

Моніторинговою групою було перевірено умови проживання засуджених, харчоблок, медичну частину та доступ засуджених до освіти.

Також було перевірено дисциплінарний ізолятор, в якому на час проведення візиту крім особи, яка там перебуває з метою власної безпеки, нікого не було.

Під час спілкування із засудженими було встановлено, що вони цілком обізнані з процедурою застосування щодо них заохочень та стягнень і підтвердили, що з боку адміністрації їм завжди надається можливість на оскарження застосованих до них стягнень.

В установі обладнана окрема кімната для конфіденційного спілкування з адвокатом, в бібліотеці в достатній кількості є правова література, наявні інформаційні стенди з усіма телефонами та роз’ясненнями щодо звернень у разі порушення прав засуджених. Крім того їм надається безперешкодний доступ до телефону та мережі Інтернет.

Суттєвих порушень під час проведення моніторингового візиту виявлено не було. Більш детальну інформацію буде відображено у звіті.