За дорученням Людмили Денісової працівники Секретаріату Уповноваженого відвідали Надію Савченко

12/04/2018 19:15

Як уже повідомлялося, народний депутат України Надія Савченко звернулася до Уповноваженого Верховної Ради України Людмили Денісової щодо захисту її законних прав та здійснення депутатських повноважень як народного депутата України.

У зверненні йдеться про неможливість роботи зі зверненнями громадян, відповідного депутатського реагування на незаконні дії посадових осіб, захисту прав громадян, парламентської роботи тощо, а також міститься прохання про втручання Уповноваженого для надання дозволу на побачення з її помічниками-консультантами.

Під час відвідання Відділу забезпечення досудового слідства Служби безпеки України, де наразі перебуває Надія Савченко, на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду міста Києва, працівники Секретаріату Уповноваженого поінформували її  про те, що Уповноваженим з прав людини 06.04.2018р. було надіслано листа на адресу начальника Головного слідчого управління СБУ.

У листі наголошується на тому, що відповідно до пункту 4 статті 1 Закону України “Про статус народного депутата України” держава гарантує народному депутату забезпечення необхідними умовами для здійснення ним депутатських повноважень.

Враховуючи вищезазначене, керуючись вимогами статті 101 Конституції України, статтей 1, 13, 22 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, Людмила Денісова звернулася з проханням  до 23.04.2018 надати Уповноваженому інформацію про те, чи може бути дозволено старшим слідчим в особливо важливих справах  Служби безпеки України побачення Савченко Н.В. з її помічниками-консультантами народного депутата України.

Якщо старший слідчий може надати дозвіл на побачення народного депутата Савченко Н.Д. з її помічниками-консультантами, Уповноважений просить про це повідомити та надати копії відповідних дозволів. Якщо ні, то вказати причини відмови в дозволі на побачення.