«Буду наполягати на збільшенні пропускної спроможності контрольного пункту в’їзду-виїзду (КПВВ) «Станиця Луганська» - Людмила Денісова

12/04/2018 16:08

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини заявила після завершення одноденної робочої поїздки до Луганської області.

«Люди простоюють на КПВВ по 5-6 годин, щоб перетнути лінію зіткнення. Переважна частина переходить аби отримати пенсії. Для багатьох це перетворюється на справжнє випробування - перетнути лінію зіткнення, потім знайти банкомат, в якому буде готівка. Часом шукають кілька - адже установлено ліміт на отримання грошей: з картки не більше 3000 гривень. Окремим питанням стоїть час роботи КПВВ - люди просять подовжити його роботу принаймні на 1 годину», - зазначила Людмила Денісова.

Під час перебування на Луганщині Уповноважений з прав людини відвідала також Старобільський слідчий ізолятор. Моніторинговий візит до СІЗО відбувся в рамках реалізації національного превентивного механізму з метою запобігання  катуванням та іншому неналежному поводженню із в’язнями.

Як засвідчила Уповноважений, адміністрацією установи вживаються заходи щодо забезпечення належних умов тримання ув’язнених осіб, частина камер приведена  відповідно до національних вимог. Водночас, в ізоляторі є камерні приміщення, в яких люди постійно перебувають у жахливих умовах: недостатньо природного та штучного освітлення (у тому числі в камерах для неповнолітніх), надмірна загратованість вікон, задуха через відсутність примусової вентиляції. Також потребує заміни сантехніка, видалення грибку на стінах та на стелі. Від в’язнів надходили скарги на якість питної води, яка подається через централізовану систему водопостачання. В деяких камерах мають місце порушення норми жилої площі – на 17 м2 постійно проживало 7 людей. При цьому, в установі є камери з належними умовами, які заповнені менше ніж наполовину – на 14 м2 перебувало лише 2 ув’язнених. Потребують ремонту і прогулянкові дворики.

У ході візиту Уповноваженим виявлено ув’язненого з тілесними на обличчі ушкодженнями, які не було зафіксовано адміністрацією установи в установленому порядку.

Особливе занепокоєння викликали умови тримання хворих в’язнів у палаті стаціонарного відділення медичної частини, які не сприяють одужанню цих людей.  Скаржаться і на неефективне лікування. Стоматологічна допомога надається, як правило, лише шляхом видалення зубів. В установі не запроваджено надання замісної підтримувальної терапії хворим з опіоїдною залежністю. Палату-ізолятор для тримання осіб із психічними розладами не обладнано відповідно до встановлених вимог.

В установі мають місце порушення вимог роздільного тримання ув’язнених.

Бібліотека не містить актуальних нормативно-правових актів. На інформаційних стендах для в’язнів відсутня інформація про організації, до яких можливо звернутися для оскарження дій адміністрації (органи прокуратури, Секретаріат Уповноваженого з прав людини, центри безоплатної правової допомоги тощо).

 

   
   
   
 

Під час поїздки  Представник Уповноваженого Андрій Мамалига та керівник департаменту з питань реалізації НПМ Євген Нєцвєтаєв відвідали Ізолятор тимчасового тримання № 1 Головного управління Національної поліції в Луганській області, який розташовано у місті Сєвєродонецьку.

На час візиту у вказаній установі трималося 18 людей. В ході візиту відзначено належні умови тримання ув’язнених, фактів порушення їхніх прав з боку працівників поліції не виявлено.