Валерія Лутковська обговорила з активістами низки громадських організацій проблему протиправних дій правоохоронців

07/03/2018 15:00

Під час вказаної зустрічі, що відбулася в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини 7 березня 2018 року, обговорювалися події 3 березня 2018 року, коли Національна поліція України та Національна гвардія України ліквідували наметове містечко, що було розташоване біля Верховної Ради України. Присутні активісти вказували на наявність в діях правоохоронців низки грубих порушень прав людини, про що, зокрема, йшлося і у відкритому зверненні Уповноваженого.

Обговорюючи цю ситуацію, голова ВГО «Коаліція учасників Помаранчевої революції» Сергій Мельниченко повідомив Валерії Лутковській, що незаконне перешкоджання силовиками проведенню мирних зібрань відбувається систематично, навівши приклади розігнаних акцій, приурочених до річниці Революції Гідності та річниці розгону Євромайдану.

Активісти запропонували Уповноваженому з прав людини звернутися до Генеральної прокуратури України з рекомендацією ініціювати відкриття кримінального провадження за статтями 170 і 340 Кримінального кодексу України (перешкоджання діяльності громадських організацій і проведенню мирних зібрань відповідно), а також поставити питання про відсторонення на час розслідування від виконання своїх обов’язків Міністра внутрішніх справ.

У свою чергу, Валерія Лутковська пообіцяла виконати прохання активістів і запропонувала тим, хто з тих чи інших причин зволікає з поданням заяви до поліції про побиття чи інші порушення, звертатися до відділу звернень громадян в Офісі Омбудсмана,працівники якого зможуть допомогти у складанні такої заяви.