Ірина Кушнір: «Доступ до інформації є необхідним інструментом для стимулювання громадянської активності в антикорупційній сфері»

12/03/2015 12:36

На цьому наголосила Представник Уповноваженого Ірина Кушнір під час зустрічі з виконуючим обов’язки Голови Антимонопольного комітету України Миколою Барашом, що відбулася  в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

На зустрічі  обговорювались  проблемні питання щодо застосування норм Закону України «Про доступ до публічної інформації», що виникали під час розгляду комітетом запитів про доступ до публічної інформації.

Ірина Кушнір підкреслила особливе значення інформації, що становить суспільний інтерес, а саме: відомостей про використання публічних коштів, розпорядження державним або комунальним майном, особистих доходів, майна, видатків та зобов’язань фінансового характеру публічних службовців. Вона зазначила, що згідно з положеннями Антикорупційної стратегії на 2014-2017 роки, затвердженої Законом України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014- 2017 роки» від 14 жовтня 2014 року, доступ до інформації є необхідним інструментом для проведення журналістських розслідувань, стимулювання громадянської активності в антикорупційній сфері тощо.

Отже, підвищення ефективності доступу до інформації, рівня практичного виконання нових положень законодавства щодо доступу до інформації, якою володіють органи влади, і, зокрема, Антимонопольний комітет України, є важливою передумовою не лише для запобігання проявам корупції, виявлення та припинення корупційних діянь, а й реалізації права осіб на доступ до інформації, забезпечення відкритості суспільно необхідної інформації.
За результатами обговорення проблемних питань Комітету були надані роз’яснення щодо необхідності надання на інформаційні запити (у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації») копій декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру особи, незалежно від рангу державного службовця, що працює в системі органів Комітету та/або працював раніше, включаючи територіальні відділення Комітету. Так, у цьому році Комітет на відповідний інформаційний запит надав копії декларацій особи, яка вже не перебуває на посаді в системі органів Комітету