У Маріуполі обговорили питання соціальної адаптації осіб, звільнених від покарання та умовно засуджених

12/02/2019 15:03

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій області Юлія Башкірова взяла участь у обговоренні питань соціальної адаптації осіб, звільнених від покарання та умовно засуджених.

На зустрічі, яку ініціював Кальміуський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області також були присутні представники державних та громадських організацій, установ та центрів міста Маріуполя. 

Під час зустрічі обговорили питання безоплатної правової допомоги, зокрема, правових консультацій, ведення процесуального документування та представництва інтересів у судах.

Також йшлося про нагальні питання запобігання та протидії домашньому насильству, погодження з органами місцевого самоврядування та власниками підприємств переліку об’єктів і видів робіт, на яких порушники відбуватимуть адміністративні стягнення у вигляді громадських і суспільно корисних робіт.

Не менш актуальними під час обговорення були питання проведення профорієнтаційної роботи серед суб’єктів пробації та впровадження пенітенціарної пробації під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк.

З метою налагодження співпраці, представники державних та громадських організацій, установ та центрів міста Маріуполя обговорили механізм роботи за напрямами діяльності, який в подальшому позитивно впливатиме на стан дотримання прав осіб, звільнених з місць позбавлення волі, а також осіб, засуджених до громадських робіт та суспільно корисних робіт.