Повна ізоляція та відсутність медичного нагляду: виявлено грубі порушення прав дітей під час тримання у приймальнику-розподільнику на Дніпропетровщині

12/02/2019 17:25

Моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області Тетяни Кокшарової та громадського монітора  Владислава Оніщенка перевірили стан дотримання прав неповнолітніх, які утримуються в приймальнику-розподільнику для дітей, підпорядкованому Дніпропетровському міському управлінню ГУМВС України в Дніпропетровські області.

Під час візиту вивчались умови тимчасового тримання дітей,  їх зайнятість, реалізація права на спілкування з батьками та  родичами. 

Попри те, що  основним  завданням  приймальника-розподільника для дітей є проведення індивідуальної профілактичної та  виховної  роботи з дітьми, в установі відсутня посада психолога. Для проведення шкільних занять відсутня необхідна матеріально-технічна база, шкільні підручники застарілі, або взагалі відсутні.

В установі, яка працює з дітьми, було скорочено посаду медичного працівника.  В занедбаному стані знаходиться дворик для прогулянок – покриття для захисту від атмосферних опадів відсутнє, територія засмічена.

У моніторингової групи виникли суттєві питання щодо організації харчування в установі. Зокрема, відсутній договір на організацію харчування, відсутнє меню-розкладка та меню на тиждень.

Умови перебування вихованців в  приймальнику-розподільнику не відповідають сучасним вимогам та стандартам. Фактично, діти тримаються в умовах ізоляції. Зазвичай, в установі перебуває одна дитина. На момент перебування у закладі дитина може бути позбавлена спілкування з однолітками протягом 30 днів. У 2018 році у приймальнику-розподільнику перебувало у різний час 8 осіб, у 2017 році – 10 осіб, на момент проведення візиту – 1 дитина.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого до Дніпропетровського міського управління ГУМВС України в Дніпропетровські області.