Уповноважений візьме участь у реалізації проекту Ради Європи «Посилення імплементації стандартів Ради Європи з прав людини в Україні»

12/02/2015 10:03

Відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з програмним менеджером  Департаменту політики з прав людини Директорату прав людини Ради Європи Тіграном Карапетяном. Під час зустрічі  обговорювались питання співробітництва в  рамках нового спільного проекту Європейського Союзу та Ради Європи «Посилення імплементації стандартів Ради Європи з прав людини в Україні».

Проект заплановано здійснювати за трьома напрямами. Перший – це реформа міліції та боротьба з жорстоким поводженням та безкарністю. Другий напрям передбачає підтримку чинних можливостей Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, таких як подальша  реалізація національного превентивного механізму, експертна підтримка у питаннях запобігання та боротьби з дискримінацією, а також   захист персональних даних. Третій напрям проекту – запровадження навчальних курсів, розроблених в рамках програми HELP.

Учасники зустрічі обговорили частину проекту, яка стосується безпосередньо діяльності Омбудсмана України. Особливу увагу Валерія Лутковська звернула на необхідність якнайшвидшого впровадження навчання адвокатів та суддів  щодо застосування  антидискримінаційного законодавства, використовуючи судову практику України та країн Європи.

В частині персональних даних, на думку Омбудсмана України, особливу увагу потрібно звернути на підвищення обізнаності  суспільства щодо самого тлумачення понять персональних даних, приватного життя та обробки персональних даних. Також присутні обговорили  спільні заходи щодо подальшого ефективного розвитку національного превентивного механізму та хід  реформування міліції в Україні.